Aramızdan Ayrılışının 4. Yılında Ali İsmail Korkmaz'ı Anıyoruz

Aralık’17 E-bülten


Genç Sanatçılar ALİKEV’le hayallerini gerçekleştirecek

Maddi zorluk yaşayan genç sanatçıların hayallerine ulaşmalarını sağlamak için Genç Sanatçı Fonu (GSF) projemiz hayata geçirildi. GSF, sanata gönül veren gençlerin fikirlerini sanat eserine dönüştürmelerini amaçlıyor. Bu proje ile genç sanatçılar, belirlenen tema üzerinde sanat dalı sınırı olmaksızın yaratıcılıklarını konuşturabilecek. Genç Sanatçı Fonu’na başvurular 4 Aralık 2017 tarihinde başladı.Ali İsmail’in Düşleri Afrika’ya “Can Suyu” Oluyor!

Çok heyecanlandığımız yeni bir proje hayata geçiyor. Sen De Gel Derneği ile birlikte, Kasım ile Mayıs ayları arasında ciddi kuraklık geçiren Afrika’nın Gambiya bölgesindeki Sare Jiburu köyünü suyla buluşturuyoruz. Çalışmaların hızla devam ettiği Ali İsmail Korkmaz Su Kuyusu, 12 Aralık 2017 tarihinde açılacak.

Afrika’da her yıl binlerce çocuk ve yetişkin, temiz suya ulaşamadığı için hayatını kaybediyor. Sen De Gel Derneği ile birlikte yürüttüğümüz bu projede amacımız; bundan böyle Gambia’nın en ihmal edilmiş bölgesinde bulunan Sare Jiburu köyünün, “Ali İsmail Korkmaz Su Kuyusu” ile hayat bulması.Sürprizlerle dolu 2018 ajandamız hazır!

Bu sene umudumuz büyük; 2018'de kütüphanesi olmayan okul, kitabı olmayan çocuk kalmasın! Türkiye'nin dört bir yanından gelen kitaplarla 2018 "Umut" ajandamızın kitap projesini gerçekleştiriyoruzProf. Dr. Canan Dağdeviren, “Ben de Yapabilirim” söyleşinde gençlerle buluştu

Harvard Üniversitesi öğretim görevlisi olan Prof. Dr. Canan Dağdeviren, 25 Kasım 2017 cumartesi günü vakıf binamızda gençlerle buluşarak çalışmalarını ve “En İyi Genç Bilim İnsanı” olma serüvenini gençlerle paylaştı.

2015 MIT (Massachusetts Teknoloji Enstitüsü) Technology Review tarafından 35 yaş altındaki en iyi 35 inovasyoncu (mucit kategorisinde) gibi sayısız başarı, araştırma ve patent sahibi Dağdeviren; hayallere dokunmanın önemine vurgu yaparak gençler istedikten sonra her şeyi yapabilir dedi. En büyük hayallerinden biri olan MIT’de kendi malzeme laboratuvarını kurarak ekibiyle başlattığı çalışmalarını anlattı. Yapılan deneylerden faydalı bilgiler aktardı. Dünya tarihinde adından sıkça söz ettiren profesörlerle tanışma ve çalışma fırsatı elde ederek kazanımlarını gençlerle paylaştı.
Bağışlarınız gençlerin düşlerine güç veriyor
alikev.org