Mayıs’18 E-bültenÇocuklar Şenlikte Buluştu!

22 Nisan Pazar günü Samandağ Yaylıca’da buluşan çocuklar, bu güzel bahar günlerinde paylaşmanın ve doyasıya eğlenmenin tadına vardı.

Düş Elçisi abi ve ablalarıyla çeşitli oyunlar oynayan 105 minik arkadaşımız güzel bir gün geçirdi. Drama atölyesi, palyaço gösterisi, balon bükme oyunları eşliğinde çocuk olmanın keyfine vardı. Gülen yüzler rengarenk boyandı, minikler abi ve ablalarıyla dans etti, mısır patlattı... Etkinlik sonunda dağıtılan Küçük Kara Balık ve Küçük Prens kitaplarını alan çocuklar neşeyle evlerine dağıldı.Düş Elçileri Eğitimleri Devam Ediyor!

Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi’nden Düş Elçisi 12 genç, 14-15 Nisan tarihlerinde “Sivil Toplum Nedir, Gönüllülük, Proje Yazımı ve Proje Döngüsü” eğitimlerini tamamladı. Gönüllü eğitmenlerimiz İhsan Yılmazlar ve Duygu Aşık’a bu keyifli çalışma için çok teşekkür ediyoruz.

Eğitim sürecinde çocuk hakları, çocuklara yönelik cinsel istismar, engelli yaşamını kolaylaştırmak ve sokak hayvanlarını koruma konularında konuşuldu, gençler tarafından çeşitli proje fikirleri geliştirildi.

Şimdi çalışma zamanı, başlasın yeni projeler!Annelere verilecek en anlamlı hediye; “umut”tur!

Bu anneler gününde annenizi sevindirmek için Ali İsmail’in düşlerine güç vermeye ne dersiniz?

Hiçbir düş yarım kalmasın diye ALİKEV olarak umudu yeşertmek için canla başla çalışmaya devam ediyoruz. Gençlerin akademik, sosyal ve kültürel gelişimlerine destek oluyoruz. Hadi, bir destek de sizden. Annenize sıkıca sarılın, öpün, anneler günü sertifikası hediye ederek yarattığınız sıcacık gülümsemeyi gençlerin yaşamlarında kalıcı birer ize dönüştürebilirsiniz.

İlgili link: https://fonzip.com/alikev/sertifikaGenç Müzisyenlere Müjde!

Müzikle ilgilenmek isteyen, gerek enstrüman eksikliği gerekse çalışma mekanlarının yüksek ücretleri nedeniyle çalışmalarını yürütmekte zorlanan gençler için Antakya’da bir müzik stüdyosu açtık. Genç müzisyenlerin ücretsiz olarak yararlanabildiği stüdyomuza şu ana kadar 30 gencimiz çalışmalarını yürütmek amacıyla geldi. Müzik tutkunu gençlerin bir araya gelebileceği stüdyoda yepyeni ve yaratıcı müzik toplulukları kurulmasının da yolunun açılacağına inanıyoruz İlerleyen dönemlerde de genç müzisyenlerimize destek olmaya devam edeceğiz.

Detaylı bilgi için tıklayınALİKEV Yeni Düş Elçilerini Arıyor

Düş Elçileri, 15-25 yaş aralığındaki aktif gençlerden oluşan, topluma fayda sağlayacak ve kendi kişisel gelişimlerini destekleyecek sosyal sorumluluk projeleri geliştiren bir gönüllülük programıdır.

Düş Elçileri kendi sosyal sorumluluk projelerini üretmek için eğitimler alır, projelerini hayata geçirir ve projelerinde gönüllü olarak yer alır. Düş Elçileri; siyasi olarak tarafsız, her türlü ayrımcılığa karşı bir gençlik programı olarak gençliğin enerjisiyle topluma fayda sağlamak amacıyla çalışmalarını yürütür. 2017 yılında toplam 98 Düş Elçisi genç ile 5 sosyal sorumluluk projesi hayata geçirildi, 5 huzurevi ziyareti, 20 eğitim ve atölye ile 2 gençlik kampı gerçekleştirilirken ihtiyaç sahibi 2 kütüphane 1.150 kitapla buluşturuldu.

Hatay, Mersin ve Eskişehir illerinde oluşturulan Düş Elçileri yeni katılımcılarını bekliyor!

Detaylı bilgi için https://alikev.org/dus-elcileri-programi-nedir/ sayfasını ziyaret edebilir, bilgi@alikev.org adresine mail gönderebilirsiniz.


Bağışlarınız gençlerin düşlerine güç veriyor
alikev.org
duslerindeozgurdunya.com