Aramızdan Ayrılışının 4. Yılında Ali İsmail Korkmaz'ı Anıyoruz

Kasım’17 E-bülten
Emel Anne’nin kampanyasına destek olmak ister misiniz?

Emel Anne bu yıl da oğlu Ali İsmail’in yarım kalan düşlerini gerçeğe dönüştürebilmek için gençler yararına koşuyor.

2016 yılında rekora imza atarak topladığı bağışlarla 52 öğrencinin 4 yıllık eğitim bursuna katkı sağladı. Bu sene ise 30 lise, 79 üniversitede okuyan toplam 109 öğrencinin eğitimi için koşuyor.

Sen de aşağıdaki link aracılığıyla Emel Anne’nin kampanyasına bağış yapabilir, onlarca gencin eğitimine destek olabilirsin.

Emel Korkmaz’ı desteklemek için bağış linki: https://bagis.adimadim.org/?ccid=CC18688

Kampanyanın son halini görmek için;
https://ipk.adimadim.org/kampanya/CC18688

Bağışın alt ya da üst limiti yok. Dilersen 10, 50, dilersen 500, 1.000 TL, dilersen de bir öğrencinin 1 yıllık burs bedeli olan 2.500 TL ile destek olabilirsin.

Desteğin için şimdiden teşekkürler…
Melodiler ALİKEV’in müzik stüdyosunda ölümsüzleşecek!

Genç müzisyenlerin ücretsiz olarak kullanabilecekleri müzik stüdyosu projemiz hayata geçti. Müzisyenler, 23 Ekim 2017 tarihinden itibaren Hatay’da açılacak müzik stüdyosunda haftada 4 saate kadar çalışma yapma imkânı bulacak.

Yetenekli genç müzisyenlerin çalışmalarını ücretsiz olarak yapabilecekleri tam donanımlı bir müzik stüdyosu kurma amacıyla yola çıktığımız bu projede dileyen gruplar müzik stüdyomuzda prova yapabilecekler. Mevcut yerel grupların ya da oluşturulmak istenen yeni grupların kolayca bir araya gelebileceği ve kendilerini geliştirebileceği bir alan yaratacağız. Müzikle ilgilenen ancak maddi güçlükler nedeniyle enstrüman temin edemeyen gençlerimiz de burada müzikle iç içe olacak. Böylece yepyeni ve yaratıcı müzik toplulukları kurulmasının da yolunun açılacağına inanıyoruz.Emel Anne’nin kampanyasına Adım Adım 2016 ödülü

Emel Anne’nin ALİKEV için düzenlediği koşu kampanyası, 2016 yılının en güzel yardımseverlik koşusu hikâyesi seçilerek Adım Adım 2016 Ödülü’ne layık görüldü.

Emel Anne’nin burs fonu için İstanbul Maratonu’nda düzenlediği kampanya, 2016 yılının en güzel yardımseverlik koşusu hikâyesi seçilerek Adım Adım 2016 Ödülü ile taçlandırıldı. Mücadelesi, inancı, azmi ve Ali İsmail’in yarım kalan hayallerinin peşinde kilometrelerce yorulmadan koşmasıyla herkese ilham kaynağı olan Emel Anne, ödülünü İstanbul’da düzenlenen Adım Adım Makarna Partisi’nde aldı.Düş Elçileri, Kitapları Kütüphanelerle Buluşturmaya Devam Ediyor

ALİKEV Düş Elçileri tarafından yürütülen “Gökyüzü Hâlâ Mavi” projesi kapsamında topladığımız kitapları ihtiyaç sahibi ilk kütüphanemize ulaştırdık. 22.10.2017 Pazar günü Düş Elçisi gençler toplanan kitaplar ile birlikte Samandağ Belediyesi Yaylıca Mahallesi Çok Amaçlı Salonu’na gitti, boş kitap raflarını yeni bilgiler, yeni hikayeler içeren birbirinden güzel kitaplarla doldurdu. Etkinlik süresince neşe dolu 50 minik arkadaşımız da bize eşlik etti.Sanatçılardan “İstanbul Maratonu’nda ALİKEV için koş!” çağrısı

Sanatçılar, bu yıl 39’uncusu düzenlenecek olan Vodafone İstanbul Maratonu’nda “ALİKEV için koşun!” çağrısı yaptı. Çağrı videosunda yer alan Metin Uca, Leman Sam ve Funda Eryiğit gibi ünlü isimler, gönüllülere; “Ali İsmail’in düşlerini gerçekleştirmek için 12 Kasım’da düzenlenecek maratonda sana da ihtiyaç var!” diye seslendi.ALİKEV Gönüllü Koşucuları Buluştu!

İstanbul Maratonu’nunda ALİKEV için gönüllü koşacak yaklaşık 60 koşucumuz 22 Ekim 2017 Pazar günü Emel Anne’nin de katılımı ile İstanbul-Bebek’te ilk kez buluştu, birbirleriyle tanıştı ve birlikte antrenman yaptı.

Aralarında 90 yaşındaki aktif koşucu Safder Kurtoğlu, 6 aylık Deniz Devrim bebek ve 70 yaşındaki aktif koşucu Hüseyin Doğan’ın da olduğu ve 12 Kasım’da iyilik peşinde koşacak olan ALİKEV Gönüllü Koşucuları Emel Anne ile sohbet imkanı buldu. Ali İsmail’in abisi Gürkan Korkmaz ALİKEV’i, vakfın çalışmalarını, burs fonunu anlattı. Kampanya koçumuz Önder Yılman ise yardımseverlik koşusu, İstanbul Maratonu, Adım Adım ve İPK, kayıtlar, kampanya oluşturma ve yürütme, yarışa mental ve bedensel hazırlık konularında gönüllülerimizi bilgilendirdi, sorularını yanıtladı. 


 


 

Bağışlarınız gençlerin düşlerine güç veriyor
alikev.org