Ali İsmail Korkmaz Doğum Gününde Anıldı

Haziran’17 E-bülten
Ali İsmail Korkmaz Yaşam Ödülü sahiplerini buluyor

Üçüncü Ali İsmail Korkmaz Yaşam Ödülü, 2 Haziran 2017 Cuma günü Eskişehir Zübeyde Hanım Kültür Merkezi’nde sahiplerini bulacak. Ödül, ALİKEV tarafından Prof. Dr. Korkut Boratav ve Dayanışma Akademileri’ne verilecek. Anma ve ödül törenine siz de davetlisiniz!

Ali İsmail Korkmaz Vakfı, Eskişehir Tabip Odası, TMMOB İKK, DİSK Bölge Temsilciliği ve KESK Eskişehir Şubeler Platformu tarafından bu yıl üçüncüsü düzenlenen Ali İsmail Korkmaz Yaşam Ödülü, Prof. Dr. Korkut Boratav ve Dayanışma Akademileri’ne verileceği. Kanun Hükmünde Kararnameler ile akademiden ihraç edilen akademisyenlerin oluşturduğu dayanışma platformları adına ödülü Doç. Dr. Yasemin Özgün, Prof. Dr. Onur Hamzaoğlu ve Araştırma Görevlisi Murat Yıkılmaz alacak. Düş Elçileri proje destekleri başladı! 15-25 yaş arası gençlerin sosyal sorumluluk projelerine destek ALİKEV'den!

Ali İsmail Korkmaz Vakfı, Ekim 2016 yılından itibaren başlattığı Düş Elçileri programı kapsamında, gençlerin topluma hizmet konusundaki fikirlerini uygulamaları için destek olacağını duyurdu. Proje desteği kapsamında 15-25 yaş arası gençlerin topluma fayda sağlayan sosyal sorumluluk projelerine, maddi ve manevi destek verilecek.Düş Elçileri Hatay Huzurevi’nde!

Ali İsmail’in arkadaşları ile gerçekleştirdiği etkinliklerden biri olan huzurevi ziyaretlerini Düş Elçileri devam ettiriyor. 7 Mayıs 2017 Pazar günü, Hatay Huzurevi’ne ziyaret gerçekleştiren Düş Elçileri, “kıdemli yurttaşlar” ile buluştu, sohbet etti.

Geçtiğimiz aylarda da Hatay Huzurevi’ni ziyaret eden Düş Elçileri, bu ziyaretleri sürekli hale getirmek için kolları sıvadı. Dört Düş Elçisi tarafından hazırlanan projeyle, bundan böyle ayda bir veya iki kez düzenli ziyaret gerçekleştirilecek. Yaşlılarla birlikte, müzikten ebru sanatına etkinlikler gerçekleştirilecek ve sağlık durumlarına uygun olmak kaydıyla özlemini çektikleri yemekler birlikte yenecek. Yaşlılara genç birer dost olmayı hedefleyen Düş Elçileri tarafından organize edilecek düzenli ziyaretlere 15-25 yaş arası bütün gençler bekleniyor.Düş Elçileri, uçurtmalarını doğa için uçurdu

Havaların ısınmasıyla birlikte denizlere varan sokaklara çıkacağımız, sahilleri dolduracağımız günler geldi. Ali İsmail Korkmaz’ın toplum için gençlik düşüncesini devam ettiren ALİKEV Düş Elçileri, “Doğa İçin Uçurtma” etkinliği gerçekleştirdi.

Doğayla iç içe ve uyumlu bir yaşam felsefesi ile hareket ettiklerini ifade eden ALİKEV’in Düş Elçileri, Samandağ Çevlik sahilini temizledi. Düş Elçileri, bu etkinliği yaz aylarının başlamasıyla birlikte sahilleri dolduran ziyaretçilerin bıraktıkları çöplerin yarattığı kirliliğe dikkat çekmek için düzenlediklerini açıkladı.

Sahil temizliğinin ardından uçurtmalarını doğa için uçuran Düş Elçileri, yurttaşlardan doğal alanları kullanırken daha dikkatli olmaları konusunda katkı beklediklerini ifade ettiler. Gençlerin düşlerini geleceğe taşıyan ALİKEV’in her zaman destekçisi olan Samandağ Belediyesi gençleri bu etkinlikte de yalnız bırakmadı. Belediye Başkanı Mithat Nehir ve Başkan Yardımcısı Mithat Yıldız da, sahilde temizlik yapan gençlere destek verdi.Geleneksel ALİKEV
Pikniği ile bahara merhaba!ALİKEV Düş Elçileri, ALİKEV'in tüm destekçileriyle piknikte buluştu. ALİKEV tarafından yılda iki kez gerçekleştirilen piknik, 7'den 77'ye bütün ALİKEV katılımcılarına açıktı.

15-25 yaş arası gençlerden oluşan, Ali İsmail'in "Toplum için Gençlik" düşünü sürdüren ve kendi toplumsal fayda yaratan projelerini ALİKEV desteği ile hayata geçiren Düş Elçileri bu yıl pikniğe ev sahipliği yaptı. 19 Mayıs 2017 Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nda gerçekleştirilen piknikte; ALİKEV Müzik Topluluğu ve Düş Elçisi gençler birlikte şarkılar söylediler. Düş Elçileri'nin hazırladığı oyunlar oynandı ve elbette pikniklerin vazgeçilmezi olan mangal başında el birliğiyle hazırladıkları yemekleri tüm ALİKEV destekçileriyle birlikte oturdukları sofrada ikram ettiler. Etkinliğin ardından piknik alanını da temizlemeyi ihmal etmeyen Düş Elçileri, sosyal sorumlulukla eğlencenin nasıl bir araya geldiğini gösterdiler.

ALİKEV Düş Elçileri okulların yardımına koşuyor

ALİKEV Düş Elçileri’nin Mayıs ayındaki bir diğer projesi, Defne ilçesindeki Orhanlı İlköğretim ve Ortaöğretim Okulu'nda gerçekleşti. Okulun eksikleri bulunan kütüphanesi için kitap toplayan Düş Elçileri, kitapları 21 Mayıs Pazar günü okula götürdüler. ALİKEV’in kütüphanesinde yaklaşık 10.000 kitap bulunduğunu ifade eden Düş Elçileri, okumanın önemine değinerek, bu projeyi ALİKEV kütüphanesinden yola çıkarak şekillendirdiklerini ifade ettiler.

Etkinlik kapsamında Düş Elçileri sadece kitap bağışlamakla kalmadı; okulun anaokulu bölümünü de getirdikleri oyuncaklarla şenlendirdiler.Düş Elçileri ve Toplum Gönüllüleri Vakfı birlikte okul duvarlarını renklendirdi

Düş Elçileri bu kez Toplum Gönüllüleri Vakfı (TOG) Hatay Kırıkhan Gençlik Merkezi işbirliğiyle 28 Mayıs Pazar günü, Kırıkhan’da bulunan Hayrettin Parlar Anaokulu’nun duvarlarını renklendirdiler.

Birlikte keyifle işe koyulan gençler kısa sürede okulun duvarlarını rengarenk hale getirdiler.

“Birlikten kuvvet doğar” diyen ALİKEV Düş Elçileri ve TOG’nun Kırıkhan Gençlik Merkezi gönüllüleri hep birlikte topluma fayda sağlayan projelerini hayata geçirirken renkli ve eğlenceli bir pazar gününü birlikte geçirdiler.12 Koşucu ve
Koşucu Köpek
Runy ile Bozcaada Koşularındaydık!

12 koşucu ve Türkiye’nin ilk iyilik peşinde koşan köpeği Runy, 13 Mayıs Cumartesi günü Bozcaada Yarı Maratonu ve 10K Koşusu’nda Ali İsmail Korkmaz Vakfı'nı (ALİKEV) desteklemek için koştu. Koşucular adımlarını, ALİKEV’in “Düş Elçileri” programı için attı.

ALİKEV'de müzik ziyafeti

Grup “Hareket Halinde” gençlere yönelik "Şairlerden Şarkılar" adlı dinletisiyle, 26 Mayıs'ta ALİKEV'deydi. Çocuklardan yetişkinlere geniş bir izleyici topluluğuna seslenen Hareket Halinde, ALİKEV gönüllüleri ve misafirlerine keyifli saatler yaşattı. Dinleyiciler ve grup üyeleri hep bir ağızdan şarkılar seslendirdiler.


Bağışlarınız gençlerin düşlerine güç veriyor
alikev.org