Nisan’18 E-bültenBinlerce yıllık tarihiyle onlarca medeniyete ev sahipliği yapmış olan Hatay, 18 Mart Pazar günü barış için gelen misafirlerini ağırladı.

Ali İsmail’in doğum günü etkinlikleri kapsamında Hatay Büyükşehir Belediyesi işbirliği ile bu yıl ilkini gerçekleştirdiğimiz Hatay Barış Koşusu 18 Mart 2018 tarihinde gerçekleşti. Adımların bu kez barış için atıldığı koşuda coşku dolu anlar yaşandı.

145 kişi 10km koşarken yaklaşık 400 kişi de 4 km’lik halk koşusunda yer aldı ve aynı hayalin peşinde bitiş çizgine ulaştı.Ali İsmail’i doğum gününde acı ve karamsarlıkla değil, umutla ve sevgiyle andık.

Ali İsmail Korkmaz’ın “Düşlerindeki Özgür Dünya” için çıktığımız yolda, bu yıl da Ali İsmail’in doğum gününde Ali’nin hayallerini ve umutlarını paylaşan tüm sevenleriyle bir aradaydık.

600’den fazla kişinin katıldığı Anma Gecesi’nde, sevilen şarkılarıyla ve sesiyle etkinliğe renk katan Leman Sam, ALİKEV Müzik Topluluğu’nun da eşliğiyle misafirlere müzik şöleni yaşattı.Heyecan dolu Runatolia Maratonu'nu geride bıraktık!

Atılan her adım toplanan bağışlarla anlam kazandı ve hep birlikte gençlerin hayatına umut olduk.

Maddi güçlük çeken genç sanatçıların fikirlerini hayata geçirebilmesi amacıyla başlatılan Genç Sanatçı Fonu için koştuğumuz Runatolia Maratonu’nda; 30 ALİKEV gönüllü koşucusu, 314 bağışçının desteğiyle toplam 22.860 TL bağış toplamayı başardık.

Bu zafer hepimizin! Düşlerinde özür dünya olan yeni Nazımlar, Abidinler, Mihri Müşfik Hanımlar yetişsin, hiçbir düş yarım kalmasın diye attığımız her adımla sanata değer katan tüm koşucularımıza ve bağışçılarına çok teşekkür ediyoruz.Tüketici Değil Paylaşımcıyız!

Ali İsmail’in “toplum için gençlik” düşünü yaşatmak amacıyla yola çıkan Düş Elçileri, ihtiyaç sahiplerine destek olmaya devam ediyor. 11 Mart Pazar günü 15 Düş Elçisi genç, Antakya’da Suriyeli ve Türkiye’li ihtiyaç sahibi aileler ile buluştu. Tüketim toplumunun bir parçası olmak istemediğini dile getiren gençler, dayanışma ruhu ve paylaşımın önemine dikkat çektiler. Yakın çevrelerinde başlattıkları kampanya ile topladıkları 2.el kıyafetleri, 25 aile ile buluşturarak çocuklarla keyifli bir gün geçirdiler.ALİKEV, Genç Sanatçıları Bekliyor!

Maddi zorluk yaşayan genç sanatçıların hayallerine ulaşmalarına destek olmak için hayata geçirilen Genç Sanatçı Fonu başvuruları devam ediyor! Genç Sanatçı Fonu sanata gönül veren gençlerin sanat dalı sınırı olmaksızın fikirlerini sanat eserine dönüştürmelerini amaçlıyor. Bu proje ile genç sanatçılar, “Barış” temasından yola çıkarak yaratıcılıklarını konuşturabilecek. Başvurular 30 Nisan 2018’e kadar devam ediyor.

Detaylı bilgi: https://alikev.org/genc-sanatci-fonu/Bozcaada Yarı Maratonu'na Bekliyoruz!

Umut dolu bir dünyanın hayaliyle attığımız adımlarımızı yavaşlatmadan sizleri Bozcaada Yarı Maratonu'nda da görmek isteriz.

12 Mayıs 2018 Cumartesi günü Bozcaada Yarı Maratonu'nda ALİKEV olarak gençleri destekle
Bizlerle el ele koşmak isterseniz formu doldurmanız yeterli.Özel günlerde de yanınızdayız. Mutlu günlerinizi gençlere armağan etmek ister misiniz?

Detaylı bilgi için tıklayın.
Bağışlarınız gençlerin düşlerine güç veriyor
alikev.org
duslerindeozgurdunya.com