Aramızdan Ayrılışının 4. Yılında Ali İsmail Korkmaz'ı Anıyoruz

Temmuz’17 E-bülten
Aramızdan Ayrılışının 4. Yılında Ali İsmail Korkmaz'ı Anıyoruz

Ali İsmail Korkmaz’ın düşlerini hayata geçirmek amacıyla kurulan Ali İsmail Korkmaz Vakfı (ALİKEV) tarafından düzenlenen Ali İsmail Korkmaz Anma Gecesi, 10 Temmuz 2017 Pazartesi günü Hatay’da gerçekleşecek. Anma gecesi, saat 18:00’de Ekinci Mezarlığı’ndaki kabir ziyaretinin ardından saat 20:00’de Sümerler Amfi Tiyatro’da gerçekleşecek. Katılımın ücretsiz olduğu anma etkinliğinde, Jehan Barbur, Grup Abdal ve ALİKEV Müzik Topluluğu sahne alacak.Antakya Keşif Gezileri Gönüllülerini Arıyor

İçinde bulunduğumuz şehrin bireysel ve tarihsel hafızasını yeniden inşa etmek için toplumsal cinsiyet ve kültürel çeşitlilik açısından önemli tarihe sahip bu semtlerde, bizimle birlikte araştırma yapmak ve yeni yürüyüşler yaratmak ister misiniz?Ajanda ve Kupalarımız İndirimde!

Herkesin arşivinde yer alabilsin diye ajanda ve kupalarımız indirimli arşiv set olarak Ali İsmail Korkmaz Vakfı yararına satışta.İstanbul Maratonu Kayıtları Başladı

Dünya’da iki kıta arasında koşulan tek maraton olma özelliğine sahip ve IAFF’ın altın kategorisinde yer alan Vodafone 39. İstanbul Maratonu’nun kayıtları başladı.

Sporseverler, bu yıl 12 Kasım 2017 Pazar Günü koşulacak Vodafone 39. İstanbul Maratonu’nun 42K, 15K ve 10K kategorilerine www.maraton.istanbul adresinden online olarak kayıt yaptırabilecekler.4. Ali Ahmet Abdullah Futbol Turnuvası Başlıyor!

3 yıldır, Halkevleri Ahmet Atakan Kütüphanesi ve Ali İsmail Korkmaz Vakfı işbirliği ile düzenlenen Güney’in 3 Fidanı anısına futbol turnuvası 2017 yılında da geleneği bozmuyor. 12 Haziran’da başlayacak turnuvada 494 genç ter dökecek.3. Ali İsmail Korkmaz Vakfı Yaşam Ödülleri Sahiplerini Buldu

Bu yılki Ali İsmail Korkmaz Yaşam Ödülleri’nin sahibi “biat etmeyen akademi” oldu

Üçüncü Ali İsmail Korkmaz Yaşam Ödülü, 2 Haziran Cuma günü Eskişehir Zübeyde Hanım Kültür Merkezi’nde sahiplerini buldu. Ödül, ALİKEV tarafından Prof. Dr. Korkut Boratav ve Dayanışma Akademileri’ne verildi. Sanayi Sokak’ta, Ali İsmail’in yaşamını yitirmesine neden olan saldırının gerçekleştiği yerde karanfillerin bırakılmasıyla başlayan anma, daha sonra Zübeyde Hanım Kültür Merkezi’nde devam etti.

ALİKEV Düş Elçileri Proje Destekleri ile gençlerin düşleri gerçeğe dönüşecek

ALİKEV, Ekim 2016 yılından itibaren başlattığı Düş Elçileri programı kapsamında, gençlerin topluma hizmet konusundaki fikirlerini uygulamaları için destek oluyor. Proje desteği kapsamında 15-25 arası gençlerin topluma fayda sağlayan sosyal sorumluluk projelerine, maddi ve manevi destek verilecek.


Bağışlarınız gençlerin düşlerine güç veriyor
alikev.org