Ali İsmail Korkmaz Yaşam Ödülü Sahiplerini Buldu

Eylül’18 E-bülten
2018-2019 eğitim öğretim dönemine ilişkin burs başvuruları başladı

Bağışçılarımızın değerli katkılarıyla her geçen gün büyüyen Ali İsmail Korkmaz Burs Fonu bu sene de yüzlerce genç kardeşimize umut olmaya devam ediyor. Lise ve üniversite öğrencileri için burs başvuruları başladı. Burs başvuru koşulları ve tüm detaylara http://alikev.org/burs-basvurusu sayfasından ulaşabilirsiniz.
Hadi, başvurular için son tarih 21 Eylül!

Daha fazla gence ulaşabilmemiz için burs fonlarımıza yıl boyunca bağış yapmaya devam edebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayın


40. İstanbul Maratonu'nda bizimle koşmak ister misin?

#DüşlereGüçVer

40. İstanbul Maratonu'nda Ali İsmail Korkmaz Burs Fonu için koşuyoruz. 🏃

Siz de ALİKEV ile birlikte koşarak köprüdeki coşkulu kalabalığın bir parçası olabilir, burs fonuna katkı sağlayarak yüzlerce gencin eğitimine ışık tutabilirsiniz. Hep dediğimiz gibi, “Gençler İsterse Düşler Gelecek Olur” ve siz de adımlarınızla düşlere güç verebilirsiniz.

30 Eylül’e kadar indirimli kayıt fırsatlarından yararlanarak maraton heyecanımıza ortak olmaya ne dersiniz?

Detaylı bilgi için: kosu.alikev.org sayfasını ziyaret edebilir, bilgi@alikev.org adresine mail atabilirsiniz.

Düş Elçileri 2. Geleneksel Yaz Kampını Tamamladık

Düş Elçileri Yaz Kampımızın 2. sini bu yıl 12-16 Ağustos 2018 tarihleri arasında gerçekleştirdik. Mersin ili Toroslar ilçesinde yer alan Kızılkaya Yeni Dünya Derneği kamp alanında bir araya gelen Hatay, Eskişehir ve Mersin Düş Elçileri gruplarından 30 genç hem atölye çalışmalarına katıldı hem de doğa ile iç içe olmanın keyfine vardı.

Düş Elçileri ile 4 gün boyunca çeşitli konularda atölye çalışmaları ve planlama oturumları gerçekleştirdik. Gençlerin kişisel gelişimlerini desteklemek için destek veren gönüllü eğitmenlerimiz; grup dinamiği, doğal yaşam, ruhen iyi olma, permakültür, beden müziği ve perküsyon, resim ve seramik konularında gençlerle deneyimlerini paylaştı, grup çalışmaları ile yeni fikirler geliştirildi.10 Temmuz Anma

"Biz var oldukça Ali İsmail yaşayacak"

HenHenüz 19 yaşındayken hayattan koparılan Ali İsmail’i aramızdan ayrılışının 5. Yılında da umuda kucak açan tüm sevenleriyle bir araya gelerek acıyla değil umutla andık.

Binlerce kişinin katıldığı Anma Gecesi’nde Ozbi ve Gülce Duru’nun yanı sıra ALİKEV Müzik Topluluğu da sahne aldı.

Haberin devamı için tıklayın

Düşlerinde Özgür Dünya

Ali İsmail'in düşlerindeki özgür dünyadan esinlenerek tasarladığımız Düşlerinde Özgür Dünya ürünlerimizden alarak "Özgür Bir Dünya, Özgür Bir Gençlik" yaratma heyecanımıza ortak olabilir, gençlerin hayallerini gerçekleştirmelerine destek olabilirsiniz.

Detaylı bilgi için tıklayın

Bağışlarınız gençlerin düşlerine güç veriyor
alikev.org