ALİKEV Aylık E- Bülten //  Şubat 2017

2017'ye hızlı başladık
koşmaya devam!
 
 

Runatolia Kayıtları Başladı!


Hep birlikte Kasım ayında gerçekleşen İstanbul Maratonu’nda, Emel Annenin yanında koştuk, düşlere güç verdik. İstanbul Maratonu’nda 281 koşucunun katılımıyla, 52 öğrencinin 4 yıllık bursunu karşılayabilecek bir güç yarattık.

Şimdi sıra Antalya’da! Antalya’da 5 Mart’ta koşulacak Runatolia Maratonu’nda, yine Emel Anne ile beraber koşacağız. Bu kez, Ali İsmail’in düşlerini hayata geçiren ALİKEV Düş Elçileri’nin projelerine destek olmak için koşacağız. 

KAYIT OLMAK İÇİN TIKLAYIN


 
//
 

 
 

Adım Adım sayfasından canlı yayın

Yönetim Kurulumuzdan; Ali İsmail’in annesi Emel Korkmaz ve abisi Gürkan Korkmaz Adım Adım’ın Facebook sayfasından yaptıkları canlı yayında, Yardımseverlik Koşusu, vakfın faaliyetleri ve önümüzdeki dönemdeki planları hakkında bilgiler verdiler ve gelen soruları yanıtladılar.

Kaçırdıysanız üzülmeyin, yoğun ilgi gören canlı yayının kaydını izleyebilirsiniz. İzlemek için tıklayın


 

Düş Elçileri durmak bilmiyor

Düş Elçileri yoğun geçen bir dönemin ardından Harbiye’de gerçekleşen bir kamp ile eğlendiler, dinlendiler ve yeni döneme hazırlandılar. 2 gün süren kampta TOG çalışanı Ceylan Tarhan’dan “Proje Döngüsü Eğitimi” aldılar. Eğitim kapsamında 4 proje önerisi de hazırlayan Düş Elçileri; yeni dönemde bu projeleri hayata geçirmek için çalışmalarına başladılar bile!Sivil Toplum, birlikteysek güçlü

ALİKEV’in faaliyet alanlarında yeterliliğini arttırmak ve çalışma alanları ortak olan kurumlarla işbirliğini geliştirmek amacıyla ortaklıklara katılımı devam ediyor. ALİKEV, geçtiğimiz ay; Çocuğa Karşı Şiddeti Önlemek İçin Ortaklık Ağı’na katıldı. 27 Ocak’ta ise, Genel Koordinatörümüz Ersin Tek’in sunum yaptığı Ulusal Gönüllülük Komitesi’nin (UGK) toplantısında katılımı onaylanan ALİKEV artık UGK katılımcısı!
 
 

Çocuk Hakları Grubu kuruluşuna destek!

ALİKEV’in, “Çocuklarla Güçlüyüz” projesi kapsamında küçük destek programına yaptığı başvuru kabul edildi. Kabul edilen proje kapsamında hem ALİKEV çalışanları ve gönüllüleri hem de çocuklar; çocuk hakları eğitimi alacak. Eğitimlerin ardından, tamamen çocuklardan oluşan bir çocuk hakları grubu oluşturularak, vakfın faaliyetlerinde çocukların da doğrudan söz hakkı olması sağlanacak. 

2017'de ilk yönetim kurulu toplantımızı gerçekleştirdik

21 Ocak’ta gerçekleştirdiğimiz yılın ilk yönetim kurulu toplantımız ile 2016 yılını değerlendirdik ve 2017 yılındaki çalışamalarımızın ayrıntılarını değerlendirdik. Toplumsal barış: Gençlerin eliyle

Toplumsal barış için gençlikle çalışmalarımız aralıksız devam ediyor. Yuva Derneği ve People In Need ile birlikte Sosyal Uyumluluk projesi gerçekleştirdik. Proje kapsamında Suriyeli ve Türkiyeli gençler bir araya gelerek, beden perküsyonu eğitimi aldı, birlikte geziye katıldı, birlikte yemekler hazırladı, ebru yaptı ve eğlendiler. 2 hafta sonu toplamda 4 gün süren proje sonunda gençler birlikte faaliyet yapmaya devam etme isteğiyle ayrıldılar.
 
 

Düş Elçileri minik dostlarımızı unutmadı 🐾

ALİKEV Düş Elçileri yaptıkları projelerle toplumsal fayda sağlamaya devam ediyor. Düş Elçileri, son olarak “hayvan barınağı bakım onarım” projesi kapsamında Hatay Büyükşehir Belediyesi Hayvan Barınağı’ndaki minik dostlarımızın ihtiyaçlarını tespit ettiler. İhtiyaçlar üzerine harekete geçen Düş Elçileri, barınakta soğuk havada yaşam mücadelesi veren hayvanlar için brandalarla korunaklı alanlar oluşturup, kulübeler inşa ettiler.  

İletişim gönüllüleri arıyoruz!

ALİKEV’in iletişim alanında yaptığı çalışmalara destek olacak gönüllüler aranıyor!

Sosyal medya, grafik tasarım, video düzenleme, metin yazarlığı, yazılım gibi alanlardan gönüllülerin desteklerini bekliyoruz. Siz de gönüllülerimiz arasına katılmak için gönüllük formumuzu doldurabilirsiniz.

Katkı verebileceğiniz alanları detaylı bir şekilde açıklamayı unutmayın :)

GÖNÜLLÜ BAŞVURUSU İÇİN TIKLAYIN 

Sevgi paylaştıkça güzel 

Sevgililer gününde, sevdiklerinize ALİKEV’e bağış yaparak bir sertifika hediye etmek ister misiniz? ALİKEV’e yapacağınız bağışla sadece sevgilinize sevginizi değil, aynı zamanda gençlerin düşlerine verdiğiniz destekle yüzlerce gence umudu da gösterebilirsiniz.

SERTİFİKALAR İÇİN TIKLAYIN


 

BAĞIŞLARINIZ DÜŞLERE GÜÇ VERIYOR!