Şubat’18 E-bültenKoşu Severlerin Yeni Adresi: Hatay

Binlerce yıllık geçmişi ile onlarca medeniyete ev sahipliği yapmış olan Hatay, şimdi de barış için bir araya gelecek misafirlerini ağırlamaya hazırlanıyor.  Ali İsmail Korkmaz'ın doğum günü olan 18 Mart tarihinde Ali İsmail Korkmaz Vakfı ve Hatay Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenecek Hatay Barış Koşusu'nda adımlar barış için atılacak.

Bu yıl ilk kez koşulacak olan Hatay Barış Koşusu’nda 10 ve 21 km’lik parkurların yanı sıra 4 km’lik Halk Koşusu da bulunuyor.

Antakya Parkı'ndan başlayıp, 'dünyada ışıklandırılan ilk cadde' ünvanını taşıyan Kurtuluş'tan geçecek olan koşu, Asi Nehri'nden Habib-i Neccar'a uzanan büyüleyici parkurunda katılımcıları medeniyetlerin zenginliğine taşırken; tarih kokan sokaklar kardeşliğe, dostluğa, birlikteliğe koşanlarla dolacak.

Hatay, 'Düşlerinde Özgür Dünya' olanları, yepyeni bir coğrafyada kendi sınırlarını aşarak daha da özgürleşmek isteyenleri bekliyor.

Kayıt ve detaylı bilgi için: www.bariskosusu.comALİKEV bu sene Runatolia'da genç sanatçılar için koşuyor!

4 Mart 2018 tarihinde Antalya'da gerçekleşecek Runatolia Maratonu'nda ALİKEV olarak yaratıcı gençlerimizi desteklemek adına Genç Sanatçı Fonu için koşacağız. Hep birlikte bu kez de fikirlere güç verelim! diyoruz.

Genç Sanatçı Fonu projesi, maddi zorluk yaşayan genç sanatçıların hayallerine ulaşmalarını sağlamak için yaratılmıştır. Bu proje ile sanata gönül veren gençlerin fikirlerini sanat eserine dönüştürmeleri amaçlanıyor. Sanatçılar, "Barış" temasında sanat dalı sınırı olmaksızın yaratıcılıklarını konuşturabilecek. Hiçbir düş yarım kalmasın...

Bir genç sanatçının yıllık desteklenme tutarı 5.000 TL'dir.

Genç sanatçıların fikirleri gönüllü koşucuların adımları sayesinde sanata dönüşecek. Attığımız her adım, topladığımız her bağış ile gençler yaratsın, Ali İsmail’in hayalleri gerçeğe bir adım daha yaklaşsın istiyoruz.

Eğer sen de bizimle el ele, yürek yüreğe koşmak; koşun aracılığıyla bağış kampanyası düzenlemek istersen, detaylı bilgiye http://kosu.alikev.org adresinden ulaşabilirsin.ALİKEV Düş Elçileri Kış Kampında Buluştu

Ali İsmail Korkmaz’ın anısını yaşatmak ve “toplum için gençlik” düşünü hayata geçirmek misyonuyla yola çıkan Düş Elçileri; 22-24 Ocak 2018 tarihleri arasında Harbiye’de kış kampında buluştu. Eskişehir, Mersin ve Hatay Düş Elçileri gruplarından etkinliğe katılan toplam 28 genç, hem eğitim ve atölyelere katıldı hem de birlikte keyifli vakit geçirdi.Sevgililer Günü

Bu sevgililer gününde sevdiğinize, ipek böceklerinin olağanüstü yaşam hikayesinin el işçiliği ve dokuma tezgahında yeniden şekillenmesiyle üretilen ipek ürünlerden almak ister misiniz?

https://www.duslerindeozgurdunya.com
Bağışlarınız gençlerin düşlerine güç veriyor
alikev.org
duslerindeozgurdunya.com